خانه

سومین دوره مسابقات کتاب و کتابخوانی سیره پیامبر اکرم (ص)

دبیر خانه شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن گرامیداشت هفته وحدت و تبریک میلاد فرخنده پیامبر اکرم (ص)، پیامبررحمت و رافت و امام جعفر صادق (ع)، اقدام به برگزاری مسابقه کتاب و کتابخوانی بصورت الکترونیک ( بر اساس کتاب سیره پیامبر اکرم با نگاهی به قرآن کریم ) برای همکاران شاغل و بازنشستگان وزارت متبوع و خانواده محترم آنان در سطح ستاد وزارتخانه ، ادارات کل استانها و سازمانهای تابعه با همکاری مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی نموده است.

اهداف مسابقه:

  • افزایش آشنائی و معرفت عمومی نسبت به زندگی و سیره حضرت خاتم الانبیا محمد مصطفی(ص)
  • تعمیق معارف اسلامی و گسترش الگوهای دینی
  • ترویج فرهنگ و ارزشهای دینی و مذهبی
  • ارائه و تبیین الگوهای عملی در جهت تقویت باورهای دینی و مذهبی

منبع مسابقه:
کتاب ( کتاب سیره پیامبر اکرم با نگاهی به قرآن کریم ) اثر حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای قرائتی که متن pdf آن برای بهره برداری بر روی سایت مسابقه بارگزاری شده است.

نحوه شرکت در مسابقه:
پاسخ به سئوالات این مسابقه بصورت الکترونیک می باشد و شرکت کنندگان در مسابقه بعد از دریافت نسخه pdf کتاب و مطالعه آن، می توانند در محدوده زمانی مسابقه و بصورت 24 ساعته به سایت مسابقه مراجعه نمایند . سوالات بصورت تصادفی انتخاب و هر شخص با شروع زمان پاسخ به سئوالات 10 دقیقه فرصت خواهد داشت پاسخنامه مسابقه را تکمیل و کلید ارسال جواب ها را تایید نمایند و بلافاصله نتیجه مسابقه (پاسخنامه ) را دریافت نمایند .
تذکر 1: برای هر شرکت کننده در مسابقه 10 سوال ارائه می شود و شرکت کنندگان به 10 سوال ارائه شده پاسخ داده ولی حد نصاب قبولی در مسابقه ، پاسخ صحیح به 7 سوال می باشد.
تذکر 2: هرشرکت کننده در صورت عدم کسب امتیاز قبولی درمسابقه، برای مرتبه دوم فرصت شرکت در مسابقه و پاسخ به سوالات راخواهد داشت.

زمان مسابقه:
شروع زمان مسابقه روزسه شنبه مورخ 29/8/97 لغایت پایان وقت جمعه مورخ 30/9/97 خواهد بود.
جامعه هدف:
کلیه کارکنان و بازنشستگان وزارت متبوع و خانواده¬های محترم آنها در سطح ستاد وزارتخانه ، ادارات کل استانها، وسازمانهای وابسته می باشد.

جوایز مسابقه:
در این مسابقه از میان کسانی که حد نصاب امتیاز لازم ( پاسخ صحیح ) رادریافت کرده باشند به قید قرعه جوایز نفیس اهداء خواهد شد.

گاه شمار جشنواره:
- زمان شروع مسابقه : 29 آبان ماه 1397
- زمان اتمام مسابقه : 30 آذر ماه 1397

نشانی دبیرخانه:
تهران – میدان بهارستان – خیابان جمهوری – خیابان ظهیر الاسلام – بن بست خاور میانه – ساختمان فرهنگ – دبیر خانه شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
تلفن تماس : 33921069 – 021 و 33921071 – 021