نحوه ثبت نام در سایت شرکت بسامان چگونه است؟

شما با مراجعه به بخش ثبت نام (درخواست عضویت کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) میتوانید به جمع خانواده بزرگ شرکت بسامان بپیوندید ، در ضمن راهنمای ثبت نام در همین بخش قابل مشاهده و دانلود می باشد .

چه افرادی می توانند در سایت شرکت بسامان ثبت نام نمایند؟

برای ثبت نام در سایت شرکت بسامان هیچ محدودیتی وجود ندارد و تا کنون حدود یازده هزار نفر عضو این سایت می باشند. ولی بعد از انعقاد قرارداد فی مابین شرکت بسامان و شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حسب توافق های صورت گرفته، تغییرات عمده ای در سایت بوجود آمد و در حال حاضر این تغییرات به مرور زمان در حال اعمال بر روی سایت می باشد.

آیا می توان در سایت شرکت بسامان ثبت نام نمود، ولی درخواست کارت نکرد؟

برای تمامی کسانی که در سایت شرکت بسامان ثبت نام نموده اند یک عدد کارت عضویت صادر و به آدرس منزل درج شده در صفحه شخصی ارسال می گردد. به دلیل اینکه تمامی خدمات ارائه شده در سایت شرکت بسامان از جمله تخصیص وام، دریافت تخفیف از فروشگاه های طرف قرارداد و … فقط به افرادی تعلق می گیرد که کد 16 رقمی آنها در سیستم ثبت شده باشد؛ لذا در صورت عدم درخواست کارت، امکان ارائه هیچ خدماتی وجود نخواهد داشت.

چه خدماتی به دارندگان کارت های بسامان تعلق می گیرد؟
  • بهره مندی از تسهیلات مالی و رفاهی کارت های خرید شرکت بسامان
  • دریافت وام های بانکی با شرایط خاص (بدون دریافت کسر از حقوق) برای دارندگان کارت های بسامان که عضو شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز باشند
  • امکان تهیه انواع بلیط (هواپیما، قطار و اتوبوس) و امکان رزرو هتل های داخلی و خارجی از طریق سایت شرکت بسامان و دریافت انواع وام های سیاحتی و زیارتی برای دارندگان کارت بسامان
  • امکان دریافت وام خرید کالا در زمان مراجعه به فروشگاه ها و شرکت های معتبر طرف قرارداد با شرکت بسامان
  • امکان بهره مندی از تخفیف های ویژه فروشگاه های طرف قرارداد شرکت بسامان
  • امکان دریافت وام درمان جهت استفاده در مراکز درمانی و دندان پزشکی طرف قرارداد با شرکت بسامان
  • امکان تقسیط انواع بیمه نامه های عمر و خودرو
  • واریز مبلغ سهام و پس انداز کلیه اعضاء شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به کارت های مذکور
  • امکان دریافت وام های قرض الحسنه شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (با سود 3% )
کارت های بسامان در چه مکان هایی اعتبار دارند و چگونه می توان از آنها استفاده نمود؟

این کارت ها فقط در مکان هایی که دارای قرارداد با شرکت بسامان هستند معتبر بوده و نحوه استفاده از آن با توجه به نوع قرارداد با شرکت های مختلف، متفاوت خواهد بود. البته با توجه به این تنوع، برای هر بخش یک فایل راهنما تهیه شده که در همان بخش قابل مشاهده و دانلود می باشد.

چه وام هایی به دارندگان کارت های خرید بسامان تعلق خواهد گرفت و نحوه درخواست این کارت ها چگونه است؟

کارت های بسامان برای کلیه افرادی که در سایت شرکت بسامان ثبت نام نموده و درخواست کارت عضویت نمایند صادر می شود و به آدرس منزل درج شده در صفحه شخصی برای اعضا ارسال خواهد شد. صدور این کارت ها هیچگونه محدودیتی نداشته و با توجه به قراردادهای شرکت بسامان با مراکز و نهادهای مختلف، خدمات متفاوتی به دارندگان آن تعلق خواهد گرفت. بطور مثال حسب تفاهم صورت گرفته با شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خدماتی که به کارکنان شاغل و بازنشسته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعلق می گیرد با خدماتی که در سازمان بنادر و کشتیرانی مشغول به فعالیت هستند متفاوت خواهد بود.

در هنگام ثبت نام در خصوص درج آدرس دقیق منزل به همراه کدپستی تاکید شده است. دلیل این تاکید چیست؟

از آنجا که یکی از شرکت های طرف قرارداد شرکت بسامان، شرکت پست جمهوری اسلامی ایران است، حسب تفاهم صورت گرفته کارت های خرید بسامان و همچنین صورت حساب های دوره ای این شرکت، فقط به آدرس منزل اعضا ارسال می گردد و عدم اطلاع در تغییر آدرس منزل، می تواند عواقب مالی برای متقاضی داشته باشد و بالطبع شرکت بسامان نمی تواند هیچگونه مسئولیتی را در این خصوص بر عهده گیرد.

از چه راه هایی می توان با شرکت بسامان ارتباط برقرار نمود؟

جهت برقراری ارتباط آسان تر با شرکت بسامان راه های متنوعی در نظر گرفته شده است که عبارتند از:

صندوق پستی:  614-11155

قسمت تماس با ما در سایت شرکت به آدرس www.besamancard.com

ایمیل شرکت به آدرس info@besamancard.com

کانال تلگرام به آدرس @besamanchanel

مرکز ارتباطات شرکت بسامان به شماره 28429000-021

سامانه پیامکی 500012200

نحوه خرید سهام شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق سایت شرکت بسامان چگونه است؟

هر فرد می تواند بعد از ثبت نام و مراجعه به بخش “شرکت تعاونی اعتبار” در صفحه شخصی خود، نسبت به درخواست عضویت در شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام و بعد از پرداخت فاکتور در بخش صورت حساب صفحه شخصی، به عضویت شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آمده و اوراق سهام ایشان در اولین فرصت به آدرس منزل درج شده در سایت شرکت بسامان ارسال خواهد شد.در ضمن افرادی که قبلا نسبت به تهیه سهام اقدام نموده بوده اند می توانند مبلغ سهام خود را در صفحه شخصی خود مشاهده نمایند و اگر مبلغ واریز شده قبلی کمتر از سقف یک میلیون تومان باشد می توانند از بخش صورتحساب نسبت به پرداخت نسبت به پرداخت مابقی آن اقدام نمائید.

آیا ثبت نام همه کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این سایت اجباری است؟

خیر، هیچ اجباری در ثبت نام در این سایت برای کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود ندارد. فقط در صورت ثبت نام در سایت شرکت بسامان، دو امکان برای اعضا سایت فراهم می شود. اول اینکه می توانند از انواع وام های بانکی و قرض الحسنه شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استفاده نمایند و دوم اینکه از تمامی خدماتی که شرکت بسامان به دارندگان کارت های خود اعم از خرید اقساطی، دریافت تخفیف و … ارائه می دهد بهره مند شوند.

آیا افرادی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شاغل نیستند امکان ثبت نام در سایت شرکت بسامان را دارند؟

هیچ محدودیتی در ثبت نام برای اشخاص وجود ندارد و همه افراد می توانند از خدمات سایت شرکت بسامان استفاده نمایند. فقط خدمات عرضه شده به اعضا بر اساس تفاهم نامه های فی ما بین متفاوت خواهد بود.لازم به ذکر است افرادی که رابطه استخدامی با وزارت فرهنگ و ارشاد ندارند می بایست در بخش ثبت نام از قسمت عمومی نسبت به ثبت نام اقدام نمایند .

من قبلا سهام شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را خریداری نموده ام. آیا الان مجدد باید در سایت ثبت نام نمایم؟

همه افراد می توانند بعد از ثبت نام در سایت شرکت بسامان به قسمت صورتحساب صفحه شخصی خود مراجعه و فاکتور تمامی مبالغ پرداخت شده به شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را ملاحظه نمایند.

در صورتی که مبلغ سهام شما به مبلغ اعلامی از سوی بانک مرکزی (یک میلیون تومان) نرسیده باشد می بایست مابقی آن را در همان صفحه پرداخت و برگه سهام شما به آدرس منزل درج شده در سایت ارسال می گردد. در صورتی که مبالغ پرداختی از طرف شما به یک میلیون رسیده باشد، دیگر نیازی به پرداخت مجدد مبلغ نمی باشد.

چگونه می توانیم از میزان مبلغ سهام و پس انداز خود در شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطلع شویم؟

اعضا محترم شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در سایت شرکت بسامان ثبت نام و کارت عضویت خود را دریافت نموده اند، می توانند به صفحه شخصی خود مراجعه و از قسمت “مشاهده نوبت وام قرض الحسنه” نوبت خود را مشاهده و از قسمت “مشاهده مبلغ سهام و پس انداز” موجودی خود را مشاهده نمایند.

چه تفاوتی بین خدمات ارائه شده به افرادی که در شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عضو هستند و کارکنانی که هنوز سهام شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را خریداری ننمودند وجود دارد؟

افرادی که در شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عضو هستند می توانند علاوه بر استفاده از خدماتی که از طرف شرکت بسامان ارائه می شود، از خدماتی که برای اعضا شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در نظر گرفته شده نیز استفاده نمایند؛ ولیکن افرادی که عضو شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیستند فقط می توانند از خدمات شرکت بسامان استفاده نمایند.

از طرف شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به من اعلام نموده اند که نوبت دریافت وام قرض الحسنه من است. الان باید چه اقدامی انجام دهم؟

نوبت دهی وام های قرض الحسنه با توجه به تاریخ خرید سهام و وام های دریافتی از شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط نرم افزار اولویت بندی می گردد. شما همواره می توانید در صفحه شخصی خود به بخش “مشاهده نوبت وام قرض الحسنه” مراجعه و نوبت وام خود را مشاهده نمایید. در صورتی که زمان دریافت وام شما نزدیک شود پیامکی از طرف شرکت بسامان برای شما ارسال و می توانید فرم ضمانت مربوطه را از قسمت “دانلود فرم های ضمانت” مشاهده و بعد از تکمیل تحویل دفتر شرکت تعاونی اعتبار در ساختمان مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمایید.

بعد از تکمیل فرم مربوطه توسط اداره کل امور مالی، وام قرض الحسنه شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به حساب حقوقی شما واریز خواهد شد.

حسب اعلام شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار است وام هایی تا سقف 50 میلیون تومان پرداخت شود. این وام ها به چه کسانی تعلق می گیرد و شرایط دریافت آن چگونه است؟

با توجه به توافق صورت گرفته فی ما بین شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک مرکزی مقرر شده تا برای اعضا آن شرکت وام های بانکی تا سقف 50 میلیون تومان (با توجه به حقوق دریافتی) در نظر گرفته شود. این وام ها به کسانی تعلق خواهد گرفت که اولا عضو شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و میزان سهام خود را به میزان اعلامی از سوی بانک مرکزی (یک میلیون تومان) رسانده باشند و دوما حقوق دریافتی آنها کفاف پرداخت اقساط وام درخواستی را داشته باشد.

لازم بذکر است برای دریافت این وام ها، نیازی به ارائه کسر از حقوق از اداره کل امور مالی نبوده و تکمیل فرم های ضمانت همکاران کفایت خواهد نمود.

نحوه ضمانت وام برای کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چگونه است؟

بعد از فرارسیدن نوبت وام و دریافت پیامک، اعضا محترم تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می توانند از قسمت “دانلود فرم های ضمانت” فرم های مربوطه را دانلود و بعد از تکمیل تحویل دفتر شرکت تعاونی نمایند.

علاوه بر وام هایی که شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت می نماید، چه وام های دیگری به دارندگان کارت های بسامان پرداخت می گردد؟

وام های شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فقط به اعضا آن شرکت تعلق می گیرد ولی وام های خرید کالا و خدمات شرکت بسامان، (به شرط آنکه از فروشگاه های طرف قرارداد آن شرکت خرید نمایند) به تمامی دارندگان کارت های بسامان تعلق خواهد گرفت.

من قبلا سهام شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را خرید و وام نیز از آن شرکت دریافت نموده ام. آیا امکان انصراف از عضویت از شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد؟

از آنجا که تنها منبع درآمد شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همان پول هایی است که اعضا در هنگام خرید سهام به شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت نموده اند، مطمئنا با انصراف شما از شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همان میزان از سرمایه های شرکت کسر شده و افراد کمتری می توانند از این امکان استفاده نمایند و این امر به دور از اخلاق است که شما از خدمات شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استفاده نموده و زمانی که سایر اعضا می خواهند از خدمات شرکت استفاده نمایند شما انصراف دهید. ولیکن با تمام این توضیحات هر زمان که قصد انصراف داشتید می توانید به صفحه پروفایل خود مراجعه و بعد از تکمیل فرم مربوطه، درخواست شما بررسی و کلیه مبالغی که تا آن تاریخ به شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت نموده اید عینا به شما عودت خواهد شد

لازم بذکر است افرادی که یک بار از عضویت در شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انصراف داده باشند و بعد از ارائه خدمات خاص به اعضا، مجددا درخواست خرید سهام این شرکت را داشته باشند، مسلما در اولویت استفاده از خدمات قرار نخواهند گرفت.