راز اصالت نقاشی “بانویی در خز” بدست آمد

این تابلو با توجه به تحقیقات اخیر توسط «آلونسو سانچز کوئلو» نقاش اسپانیایی که برای کشیدن پرتره شهرت داشت، نقاشی شده است.

راز اصالت نقاشی «بانویی در خز» یکی از مشهورترین تابلوهای نقاشی اسکاتلند بالاخره مشخص شد.

به گزارش همشهری آنلاین: برای سال‌های متمادی گمان می‌شد که تابلو نقاشی مشهور «بانویی در خز» که یک بار در موزه لوور فرانسه به نمایش گذاشته شده بود، در قرن شانزدهم میلادی و توسط «اِل گِرکو» هنرمند یونانی خلق شده است.

حالا کارشناسان جزئیات بیشتری را درباره این تابلو نقاشی که این روزها در موزه «گلاسگو» نگهداری می‌شود، ‌ مشخص کردند.

با توجه به تحقیقات اخیر، این تابلو توسط «آلونسو سانچز کوئلو» نقاش اسپانیایی که برای کشیدن پرتره شهرت داشت، نقاشی شده است.

هویت نقاش این اثر هنری برای بیش از ۱۰۰ سال موضوع بحث کارشناسان مختلف بود. بررسی‌های علمی روی این تابلو نقاشی از سال ۲۰۱۴ و در موزه «دل پرادو» ‌ واقع در مادرید آغاز شد. سپس کارشناسان دیگری از دانشگاه و موزه «گلاسگو»، تابلو نقاشی «بانویی در خز» را با دیگر آثار «اِل گِرکو» و دیگر هنرمندان هم دوره او همچون «کوئلو» ‌ مطابقت دادند.

دکتر «مارک ریچر» که به عنوان یکی از کارشناسان در پروژه تحقیقاتی اخیر تشخیص هویت نقاش این تابلو نقاشی حضور داشت، بیان کرد: «کارشناسان دریافتند برای رنگ‌آمیزی پس زمینه تابلو نقاشی «بانویی در خز» از رنگ خاکستری روشن استفاده شده است و این موضوع با آثار «اِل گِرکو» مغایرت دارد؛ چراکه او برای رنگ‌آمیزی پس زمینه آثارش از قهوه‌ای مایل به قرمز استفاده می‌کرد.»

او افزود: «جزئیاتی از این دست کافی است تا مشخص شود این تابلو نقاشی به «اِل گِرکو» تعلق ندارد.»‌

همچنین ویژگی‌هایی همچون ‌نوع لباس، جواهرات و مقام شخصی که در این تابلو نقاشی به تصویر کشیده شده است، توسط کارشناسان تابلوهای نقاشی اسپانیایی با دیگر پرتره‌های اسپانیایی مقایسه شده است.

«آلونسو سانچز کوئلو» هنرمند اسپانیایی است که در ۱۵۳۱ به دنیا آمد و در سال ۱۵۸۸ درگذشت. او بیشتر برای خلق پرتره‌های افراد سلطنتی، رسمی و سنتی شناخته می‌شود. اما حالا به نظر می‌رسد او تابلوهایی غیررسمی همچون «بانویی در خز» را نیز خلق کرده است.

منابع:همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *