خبرنامه شرکت بسامان
ورود

پنل ورود به حساب کاربری

کد ملی *
رمزعبور *
مرا به خاطر بیاور

تلفن : 28429000 - 021

خبرنامه شرکت بسامان | وبسایت بسامان
اعضا بسامان به محض دريافت كارت ابتدا بايد شماره ١٦ رقمي درج شده بر روي كارت را به سامانه پيامكي ٥٠٠٠١٢٢٠٠ ارسال نماييد تا كارت شما در سامانه فعال گردد.

در ضمن اين كارتها فقط در سايت شركت بسامان به آدرس www.besamancard.com قابل استفاده مي باشند و بزودي خدمات ذيل فقط به دارندگان كارتهاي بسامان ارائه خواهد شد:

1-بخش مشاهده نوبت وام فقط با ورود عدد ١٦ رقمي درج شده بر روي كارت امكان پذير خواهد بود (بزودي)

2-اعضا شركت تعاوني اعتبار كاركنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با درج شماره ١٦ رقمي درج شده بر روي كارت امكان مشاهده موجودي سهام و پس انداز خود را خواهند داشت (بزودي)

3-با راه اندازي بخش فروشگاه بسامان (بزودي) امكان بهره مندي از انواع تسهيلات رفاهي و استفاده از تخفيفات استثنايي فراهم خواهد شد

4-امكان استفاده از انواع خدمات بيمه اي ( بيمه خودرو، بيمه تكميلي درمان، تسهيلات دندان پزشكي و ...) كه بزودي در اين سايت فعال خواهد شد

5-استفاده از تخفيف هاي ويژه جهت خريد انواع مايحتاج مورد نياز خانواده (كالا، لوازم منزل، فروشگاه هاي مواد خوراكي و ...) كه با فعال شدن بخش فروشگاه تمام اين خدمات در دسترس دارندگان كارت هاي بسامان خواهد بود

6-استفاده از تسهيلات جهت خريد انواع بليط (هواپيما، قطار، اتوبوس) و امكان رزرو هتل در سراسر كشور بصورت اقساط (بزودي)

نکته :شما بايد در هنگام ارسال شماره كارت، صفحه كليد خود را انگليسي نماييد. در صورتيكه اعداد ارسالي بصورت فارسي ارسال شود، سيستم شماره كارت را شناسايي نخواهد نمود.

لازم بذكر است همانطور كه صرفه جويي در هزينه هاي اعضا بسامان يكي از دغدغه هاي ما بشمار مي رود، وليكن ارائه خدمات مطلوب و در شان اعضا نيز براي ما مهم و قابل اهميت است. دسترسي به اين مطلوب؛ مستلزم اين است كه زمان لازم براي انتخاب فروشگاه هاي مطلوب سپري شده و فعال سازي همه ي خدمات در زمان افتتاح فروشگاه امري بعيد و دور از ذهن خواهد بود.

از همراهي و حمايت شما اعضا محترم سپاسگذاريم

خبرنامه شرکت بسامان | وبسایت بسامان

نتايج نظرسنجي پيامكي، در خصوص تهيه بليط جشنواره فيلم فجر بصورت الكترونيك براي همكاران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي

 

همانطور كه مطلع مي باشيد هر ساله در ايام دهه مبارك فجر، سازمان امور سينمايي، سمعي و بصري به درخواست معاونت توسعه مديريت و منابع و همكاري اداره كل پشتيباني و خدمات فني به منظور رفاه حال همكاران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و خانواده ايشان، يك سينما براي اكران فيلم هاي جشنواره فيلم فجر در نظر مي گيرند.

 

با توجه به اينكه در طول اين سالها توزيع بليط هاي اين سينما، به شيوه كاملا سنتي صورت مي پذيرفته و گاهي در بين همكاران باعث ايجاد تبعيض و نارضايتي مي شد (به ويژه بين قشر نيروهاي خدماتي) لذا شركت تعاوني اعتبار كاركنان با همكاري شركت بسامان، اقدام به راه اندازي سايت براي رزرو آنلاين بليط سينما براي همكاران كرد و خوشبختانه سايت بسامان در ايام هفته وحدت ، در زمان اكران فيلم هاي سينمايي "محمد رسول الله (ص)" و "سرو زير آب" با موفقيت آزمايش شد.

 

بعد از اجراي موفق اين طرح، شركت تعاوني با برگزاري نظرسنجي پيامكي بين همكاران، ميزان رضايت ايشان از نحوه تهيه بليط الكترونيك را جويا شد.

 

همانطور كه در نمودار زير مشاهده مي نماييد ٧٥٪ از شركت كنندگان در نظرسنجي، درخواست داشتند تا اين طرح براي تهيه بليط جشنواره فيلم فجر (سالن اختصاصي همكاران) نيز اجرا شود.

 

بدينوسيله ضمن تشكر از همكاري شما اعضا محترم، از آنجا كه نظرات شما براي ما مهم و ارزشمند مي باشد، نتايج اين نظرسنجي جهت استحضار مديران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ارسال گرديد.

خبرنامه شرکت بسامان | وبسایت بسامان

" پرداخت وام های قرض الحسنه و بانکی شرکت تعاونی اعتبار به کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز گردید"

حسب توافقات صورت گرفته با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مقرر گردید از سال جاری، روند درخواست، پیگیری و واریز وام های شرکت تعاونی اعتبار بصورت الکترونیکی صورت پذیرد. در همین راستا و حسب پیگیری های مکرر از مراجع ذیصلاح قانونی و انعقاد قرارداد با بخش خصوصی و تفاهم صورت گرفته با اداره کل امور مالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بالاخره به برکت میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) گره های اداری اینکار گشوده شد و پرداخت وام ها آغاز گردید.

بر این اساس متقاضیان می بایست بمنظور دریافت وام مراحل زیر را طی نمایند:

  • ثبت نام در سایت شرکت بسامان به آدرس besamancard.com و تکمیل اطلاعات درخواستی
  • درخواست صدور کارت بسامان و واریز مبلغ آن از طریق سایت بسامان
  • افزایش مبلغ سهام به 10 میلیون ریال (برای دریافت وام قرض الحسنه) طی بخشنامه شماره 152463 بانک مرکزی و قرار گرفتن در نوبت دریافت وام قرض الحسنه
  • ارسال درخواست وام بانکی (در صورت نیاز) از طریق سایت بسامان و انتظار جهت دریافت پیامک تایید مبلغ درخواستی از سوی مراجع ذیصلاح
  • تکمیل فرم های ضمانت (در سایت بسامان قابل مشاهده و دانلود می باشد) بعد از دریافت پیامک و تحویل آن به شرکت تعاونی
خبرنامه شرکت بسامان | وبسایت بسامان

ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) و میلاد فرخنده امام جعفر صادق (ع)، دبیرخانه شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت متبوع بمنظور پاسداشت این ایام و گرامی داشت "هفته وحدت"، با محوریت قرار دادن برخی از ویژگی های خاص پیامبر اکرم (ص) ، اقدام به برگزاری دو مسابقه فرهنگی بصورت الکترونیک شامل مسابقه" دلنوشته ای به پیامبر رحمت، محمد مصطفی (ص)" و مسابقه " کتاب و کتابخوانی (کتاب سیره پیامبر اکرم با نگاهی به قرآن کریم) " برای همکاران و بازنشستگان وزارت متبوع و خانواده های محترم آنها در سطح ستاد وزارتخانه، ادارات کل استان ها، و سازمان های وابسته نموده است، از این رو همکاران می توانند از روز سه شنبه مورخ 1397/08/29 لغایت پایان وقت جمعه مورخ 1397/09/30 با مراجعه به پورتال وزارتخانه به نشانی( www.farhang.gov.ir ) و سایت شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت متبوع به نشانی http://marouf.farhang.gov.ir)) مراجعه و در هر دو مسابقه شرکت و از جوایز نفیس آن بهره مند گردند.

خبرنامه شرکت بسامان | وبسایت بسامان

اسامی منتخبین مسابقه کتاب و کتابخوانی با موضوع کتاب

"خاطرات سفیر "

بمناسبت روز بزرگداشت روز عفاف و حجاب

 

کتاب " خاطرات سفیر " با 27 مورد تجدید چاپ ، در بردارنده خاطرات خانم دکتر نیلوفر شاد مهری است که در زمان دانشجویی در فرانسه با چالش های مختلفی روبرو شده است و رعایت حجاب یکی از آنهاست . رهبر معظم انقلاب چندی پیش در جریان یکی از دیدار ها فرمودند " کتاب خاطرات سفیر را توصیه کنید که خانم هایتان بخوانند ". از این رو این اثر ارزشمند در ایام فرخنده دهه کرامت و به مناسبت میلاد با سعادت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (ع) و روز دختران و در راستای بزرگداشت روز عفاف و حجاب توسط دبیر خانه شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت متبوع و با همکاری مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت متبوع ، در قالب مسابقه کتاب و کتابخوانی در سطح ستاد مرکزی وزارتخانه ، سازمانهای وابسته و ادارات کل استان ها ، طراحی و تا پایان روز دوشنبه مورخ 22/5/97 به اجرا درآمد ، که از میان پاسخ های دریافتی و به قید قرعه تعداد 10 نفر از همکاران بشرح ذیل انتخاب و جوایز مربوطه به آنها اهدا خواهد شد .

خبرنامه شرکت بسامان | وبسایت بسامان
خبرنامه شرکت بسامان | وبسایت بسامان

در گفت و گو با مدیرعامل شرکت تعاونی اعتبار؛

شرایط جدید و زمان دریافت وام های بانکی اعلام شد

با توجه به تاخیر بوجود آمده در پرداخت وام های بانکی، علیرضا فروهر در گفت و گو با مدیران شرکت بسامان شرایط جدید و زمان دریافت وام های بانکی را اعلام کرد.

در زیر متن این گفت و گو را می خوانیم:

جناب آقای فروهر قرار بود وام های بانکی بعد از فراخوان 10 شهریور و ثبت نام کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت شود ولی در حال حاضر با گذشت نزدیک به یک ماه هنوز این اتفاق نیفتاده است! دلیل این موضوع چیست؟

با توجه به استقبال همکاران از وام های قبلی که از سوی شرکت تعاونی و همکاری بانک مرکزی پرداخت شد ، این شرکت از دی ماه سال 1396 بر آن شد تا با ارسال درخواست دوباره از بانک مرکزی نسبت به از سرگیری وام ها اقدام کند که پس از پیگیری های مکرر در خرداد سال جاری با پرداخت مجدد این وام ها موافقت شد ولی این بار شرایط سخت تری را برای وام گیرندگان در نظر گرفته بودند که به منظور تسهیل در دریافت این وام ها از سوی همکاران نیاز به بازنگری در برخی از آن ها بود.

طی چند ماه گذشته جلسات متعددی با مسئولین بانک مرکزی برگزار شد و بالاخره مقرر شد تا وام ها در شهریور با شرایطی که در سایت شرکت بسامان در اختیار همکاران قرار گرفت (با سود 18 درصد و بدون اخذ کسر از حقوق) به آن ها پرداخت شود. ولی بعد از مدت کوتاهی مشکلات اقتصادی، تحریم ها، تغییرات عمده در قیمت ارز و سکه و ... باعث شد تا بانک مرکزی در پرداخت این وام ها تجدید نظر کرده و با افزایش سود دریافتی از وام گیرندگان شرایط را سخت تر از گذشته کند.

همچنین این شرکت به منظور صیانت از همکاران دو جلسه دیگر با مسئولان بانک مرکزی برگزار کرد و درخواست تجدید نظر در افزایش میزان سود وام های پرداختی به همکاران کرد. و خوشبختانه با توجه به تاریخ قرارداد، مسئولان از افزایش سود وام صرف نظر کردند و علیرغم میل باطنی ما، میزان وثیقه را 5 درصد افزایش دادند. از آنجا که تمام مبلغ وام ها از طریق بانک مرکزی تامین اعتبار شده و شرکت تعاونی سهمی در پرداخت وام های بانکی ندارد لذا نتوانست میزان وثیقه را به مبلغ قبلی تقلیل دهد.

با این توضیحات، وام های درخواستی چه زمانی پرداخت می شود؟

با توجه به راضی نبودن اینجانب و اعضای هیات مدیره به پرداخت وام های بانکی به این روش، ولی به اصرار تعدادی از همکاران این وام ها دوباره با شرایط جدید از 10 مهر به همکاران پرداخت می شود. اگر همکاری درخواست خود را قبلا ارسال کرده و از دریافت وام با شرایط جدید منصرف شده است، بعد از دریافت پیامکی  مبنی بر موافقت با وام درخواستی، نیازی به اقدام خاصی نبوده و عدم معرفی ضامن و عدم پیگیری، روند دریافت وام به منزله انصراف از دریافت خواهد بود.

آیا در آینده امکان پرداخت وام با شرایط بهتر و حتی الامکان پرداخت وام قرض الحسنه به همکاران وجود دارد؟

بله به طور قطع ما از این امر کوتاهی نخواهیم کرد. البته قبلا چند پیشنهاد به مسئولان محترم وزارتخانه ارائه شده بود که متاسفانه به دلیل عدم همکاری با تعاونی این پیشنهاد ها به نتیجه نرسید.

چه پیشنهادهایی به مسئولان ارائه شده بود؟

یکی از آن پیشنهاد ها افتتاح حساب به نام یکی از موسسات تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یکی از بانک های رسالت و یا مهر ایران که وام های قرض الحسنه پرداخت می کنند، بود. بدین ترتیب نیازی به پرداخت کمک مالی به شرکت تعاونی نبوده و شرکت تعاونی به اعتبار آن افتتاح حساب نسبت به پرداخت وام قرض الحسنه به همکاران اقدام می کند و در پایان سال در صورت نیاز آن موسسه می تواند کل مبلغ را از حساب برداشت کند.

لازم بذکر است در حال حاضر مبالغی که از حساب همکاران به صورت ماهیانه (50 هزار تومان) برداشت می شود در قالب وام قرض الحسنه و به ترتیب تاریخ خرید سهام به اعضا شرکت تعاونی اعتبار پرداخت می شود ولی به دلیل پایین بودن این مبلغ نمی توان وام های قرض الحسنه به تعداد قابل توجهی پرداخت کرد و به طور طبیعی زمان انتظار دریافت این وام ها بسیار طولانی شده است.

 

و سخن آخر؟

در پایان از تمامی اعضای محترم عذرخواهی کرده و متعهد می شویم از هیچ تلاشی به منظور افزایش سطح مالی و رفاهی همکاران دریغ نکنم. البته طی چند ماه آینده خبرهای خوبی در سایت شرکت بسامان رخ خواهد داد که بعد از عملیاتی شدن آن ها به اطلاع همکاران محترم خواهد رسید.

 

خبرنامه شرکت بسامان | وبسایت بسامان

به اطلاع اعضا محترم شرکت تعاونی اعتبار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می رساند حسب توافق صورت گرفته با بانک مرکزی، ثبت نام وام های بانکی از ساعت 10 صبح روز شنبه 10 شهریور 1397 مقارن با عید غدیر خم آغاز می گردد.

مطالب مرتبط